Rehberlik

REHBERLİK

Doğru Cevap, öğrencilerinin gelşimini önemsiyor ve bu yüzden başarı takiplerine ve ihtiyaçlarına özenle eğiliyor.

Sınıf Danışman Öğretmenliği:

Sınıfın dersine giren bir branş öğretmeni,  öğrencilerinin problemlerini daha yakından takip etmek amacıyla, o sınıfın danışman öğretmeni olur. Sınıf ve eğitim kadrosu arasında bağ kurulmasına yardım eder, ihtiyaçları yönetime bildirir.

Kurum Rehber Öğretmenliği:
Rehberlik Birimi; öğretmen, öğrenci ve veli arasında sağlam bir köprüdür. Öğrencilerini tanımak amacıyla çalışmalarını sürdürürken, tercih edecekleri üniversitelerin, seçecekleri mesleklerin tanıtımını yapar, geziler ve seminerler düzenler.

Motivasyon Çalışmaları:
Öğrencilerin ve velilerin en çok yakındığı konuların başında gelen motivasyon eksikliği ve konsantrasyon sorunuyla ilgili olarak uzman kadromuz ile çeşitli çalışmalar yapıyor, içsel güdülenme bilinci yerleştirmek için çabalıyoruz.

Bireysel/ Grup Görüşmeleri:
Öğrencilerimizin başarılarının takibi için her bireyin birbirinden farklı olduğu bilinci ile görüşmeler düzenleyerek onları tanımaya çalışıyoruz.

Seminerler:
Sınav sistemi, çalışma programları, stres kontrolü gibi konularda düzenlediğimiz seminerler ile sınav kaygısını minimuma indirmeyi hedefledik.

Sosyal Etkinlikler:
Sınava hazırlığın ne kadar zorlu bir süreç olduğunun farkındayız. Bu sebeple stres seviyenizi aşağı çekmek için çeşitli etkinlikler düzenliyor, sınav kaygısından bir nebze olsun uzaklaşmanızı istiyoruz.

Etkin Tercih Danışmanlığı:
Sınava hazırlık sürecinin en başından en sonuna kadar sizler ile birlikte olacak ve sizi yalnız bırakmayacağız. Aldığınız sonuç doğrultusunda akılcı çözümler üretecek ve hayalinize giden yolda yan yana yürüyeceğiz.

Öğrenci Koçluğu ve Yeteneğe Uygun Meslek Seçimi:
Her bireyin farklı özellikleri vardır ve kavrayış biçimleri farklıdır. Değişen sistem içerisinde bocalamayın! Öğrenci koçluğu sistemi ile size en uygun meslek hangisi birlikte belirleyeceğiz ve siz hayalinizdeki geleceğe emin adımlarla ilerleyeceksiniz.

Üniversite Tanıtım Günleri:
Hangi üniversite, hangi şehir, üniversitelerin sunduğu hizmetler neler? Sınava hazırlanırken, hedefinizin size uygun olup olmadığını belirlemek zor değil. Üniversite tanıtım günleri ile kafanızdaki sorulara cevap bulacaksınız!


SOSYAL KÜLTÜREL FALİYETLER

Eğlenmenin önemini unutmadık!
Yaptığımız işte profesyoneliz ve bizi buraya getiren zorlu yolları unutmadık! Benzer yollardan yürüyen sizler de bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamayın diye yepyeni bir ortam hazırladık ve işimizi ciddiye aldık.

Sonuca her geçen gün biraz daha yaklaşırken, sistemli bir çalışma ile büyük enerji harcayan, kişisel hayatlarından büyük fedakarlıklarda bulunan siz öğrencilerimizin disiplinli çalışmalarına karşılık, biraz olsun nefes alabilmeniz ve kafanızı dağıtmanız için sosyal aktiviteler (Sinema, kamplar, piknikler, spor müsabakaları vb.) düzenleyerek  hep beraber eğleneceğiz.